Nieruchomości oraz aranżacja wnętrz

Modny wystrój wnętrza? Postaw na kreatywność!

Jak urządzić mieszkanie w modny, przyjemny i estetyczny sposób? W 2020 roku stawia się najczęściej na kolorowe, nieco zwariowane kolorystycznie wnętrza uzupełniane o kreatywne, ale przemyślane dodatki!

Paleta barw, która obecnie inspiruje całą branżę dekoratorską zdominowana jest o mocne, wyraziste kolory. Pozwalają one na dużo swobodniejsze aranżacje, które nadają wnętrzom indywidualizmu. Wspaniale współgrają z równie modnymi kolorami naturalnymi; inspiracje barwami nieba, ziemi czy piasku to ostatni krzyk mody. Tak samo popularne są barwy wyraziście zielone, które wpisują się w nurt eko, który jest jednym z dominujących trendów w wystroju wnętrz.

Poza kolorowymi ścianami, warto również zadbać o barwne akcesoria, meble i dodatki. W 2020 wszystkie chwyty są dozwolone, tak długo jak wnętrze posiada swój indywidualny, kolorowy charakter!

Popiersie w salonie…

Skoro o dodatkach mowa; neoantyk szturmem zdobywa serca i umysły dekoratorów! Projektanci mebli i akcesoriów oszaleli na punkcie starożytnego Rzymu i antycznej Grecji. Popiersia i zminiaturyzowane rzeźby kojarzone raczej z ateńską agorą lub forum romanum niż mieszkaniem w Polsce notują znaczy wzrost zainteresowania wśród klientów.

Paprotka, która do tej pory wisiała w doniczce, nowe lokum może znaleźć w wazonie stylizowanym na starogrecką wazę albo dorycką kolumnę. Zresztą, te ostatnie widuje się ostatnio często w roli nóg od stołów lub krzeseł.

Wszystko to uzupełniają terrazzo, marmury i lastryko, które obecne są z nami od kilku sezonów i cieszą się niesłabnącą popularnością. Projektanci, odpowiedzialni za wystrój wnętrz, chętnie używają ich nie tylko do wykańczania pomieszczeń, ale i jako elementów mebli.

Afryka w sypialni

…Afryka w sypialni

Niemalże na drugim biegunie znajdują się, będące przebojem, stylizacje afrykańskie. Żywe, barwne i nieco zwariowane i dzikie kolory, dodatki i rozwiązania stylistyczne idealnie wpisują się w szalone i nieprzewidywalne trendy wystroju wnętrz.

Wyraziste, pełne kolory nawiązujące do spalonej słońcem ziemi, żółcie i beże pustynnego piasku i kolory jasnego i czystego nieba, tak charakterystycznego dla Afryki są częstym wyborem trzymających rękę na modowym pulsie projektantów. Barwy te często zestawiane są z etnicznymi wzorami, stawiającymi na rytmikę figur geometrycznych.

Rosnącą popularnością cieszą się wzory inspirowane fauną rodem z sawanny; cętki żyrafy czy paski zebry stają się coraz modniejszymi dodatkami w nowoczesnych wnętrzach.
Kompozycję warto uzupełnić o etnicznie wyglądające rzeźby i pamiątki przywiezione z dalekich podróży – albo przynajmniej przedmioty, które wyglądają jakbyśmy przywieźli je z safari.

Wszystko wykonane z grubo tkanych tkanin i ciemnego drewna, uzupełnianych o plecionki z włókien roślinnych – żadne inne materiały nie podkreślą lepiej afrykańskiego ducha w wystroju wnętrza.