Ceny mieszkań w Warszawie

warszawa

Rynek mieszkań w Warszawie to już od lat bardzo gorący temat. Co dziwne, popyt od wielu lat nie maleje, choć ceny wciąż rosną. Według ostatnich badań, w okresie 12 ubiegłych miesięcy ceny wzrosły, aż o 11%. Najniższe ceny są na rynku wtórnym i plasują się minimum, od około 6 500 zł za 1 m kwadratowy. Jest to swego rodzaju fenomen, postaramy się odpowiedzieć dlaczego?

Średnia cena mieszkania.

Ceny są zróżnicowane, w zależności w jakiej dzielnicy chcemy kupić mieszkanie. Średnie 60 m kosztuje około 500 000 zł, najtaniej możemy kupić kawalerkę za niecałe 200 000 zł. Jeżeli dobrze poszukamy, to za około 300 000 możemy kupić mieszkanie 3 pokojowe, o powierzchni około 60m2. Musimy jednak brać pod uwagę, że będzie ono w starym bloku i z reguły do remontu.
Droższe są apartamenty, gdzie cena waha się od około 12 000 zł do nawet 15 000 zł, za metr kwadratowy. Czyli kupując apartament około 100 metrowy musimy wydać grubo ponad 1 000 000 zł .

Które dzielnice są najtańsze, a które nie?

Ceny mieszkań WarszawaStanowczo prawa strona miasta jest tańsza. Na przykład dzielnice takie jak Wesoła, Rembertów, czy Targówek do dobra inwestycja na zakup swoich 4 kątów. Należy jednak wziąć pod uwagę, że dojazd do centrum już zajmie nam dużo więcej czasu. W godzinach szczytu, może to być nawet i ponad godzina samochodem.
Najdroższymi dzielnicami w stolicy, już od lat jest centrum , Powiśle oraz Wola. Jest to swego rodzaju fenomen, gdyż w większości stolic europejskich, centrum nie cieszy się największym popytem. Ludzie pragną spokoju oddechu od zgiełku miasta.

Reasumując, zakup mieszkania w stolicy jest prawdopodobnie największym wydatkiem na terenie całej Polski. Mimo wyższych zarobków w stolicy, proporcje do kosztów życia są również największe. Mimo to, od lat nie zniechęca ten fakt, do dużego napływu nowych mieszkańców. Od niedawna również zauważamy, że jest też trend i chęć zamieszkania w stolicy przez obywateli z Ukrainy. To już niestety nie jest dobra wiadomość.
Zapraszamy do kolejnych wpisów i życzymy miłej lektury.