Resztki jedzenia, włosy lub patyczki do uszu – wszystko to codziennie trafia do toalety, ponieważ nie jesteśmy świadomi tego, co robimy. Nie sądzimy, że może to stanowić problem, dopóki toaleta się nie zatka. Oto 12 rzeczy, których nigdy nie powinniście wrzucać do toalety.
1. Ręczniki papierowe
Są znacznie grubsze niż papier toaletowy i trudniej rozpuszczają się w wodzie. Ryzyko zatkania jest szczególnie duże, jeśli zgnieciesz kilka arkuszy na raz.
2. Naklejki
Jedna mała naklejka wydaje się nie szkodliwa, ale tak nie jest. Jest nierozpuszczalna w wodzie i może powodować zatory.
3. Włosy z grzebienia
Podczas czesania niektórzy ludzie spuszczają włosy do toalety. Splątane włosy połączą się z resztą bezmyślnie wrzuconych tam przedmiotów, a wtedy zatoru nie da się uniknąć.
4. Żwirek dla zwierząt
Grudkowaty żel krzemionkowy jest chłonny. Nie należy wrzucać go do toalety. Jego cząstki pęcznieją i mogą zlepić się w grudkę, która utknie w rurze.
5. Produkty higieny osobistej kobiet
Zużyte artykuły higieniczne uwięzione w cieczy pęcznieją, powiększają się i zakłócają przepływ wody.
6. Pieluchy
To samo dotyczy pieluch – tylko, że problemy mogą być jeszcze większe.
7. Płatki bawełniane
Waciki, choć małe, mogą również wchłaniać wodę. Dlatego lepiej wyrzucać je do kosza na śmieci.
8. Waciki
Nie rozpuszczają się w wodzie, ale mogą się gromadzić i utknąć w rurze.
9. Prezerwatywy
Środek antykoncepcyjny również nie rozpuszcza się w toalecie. Prezerwatywa pozostanie w rurach i może poważnie zakłócać ścieżkę wody.
10. Jedzenie
Oprócz tego, że niektóre jedzenie pozostawia smugi i bród na toalecie są one jedną z przyczyn zatorów. Szczególnie napęczniałe liście herbaty, ryż i makaron.
11. Małe śmieci
Małe kartki papieru, nalepki, kurz i małe kamienie, które pojawiają się podczas remontu, powinny trafić do kosza, jeśli nie chcesz dzwonić po hydraulika.
12. Papierosy
Niedopałki nie rozpuszczają się w wodzie. Dlatego zawartość popielniczki należy wyrzucić na śmietnik.
Generalnie najlepiej nic nie wyrzucać poza papierem toaletowy. Odpady kanalizacyjne trafiają do recyclingu, więc śmieci utrudniają ten proces.