Dyscypliny związane z farmacją: Farmakologia
Pobrane: www.wuj.pl

Jedną z dziedzin, która wiąże się z farmacją jest farmakologia. To słowo pochodzi od greckiego słowa pharmakon, czyli lekarstwo.IQ Jest to specyficzny dział medycyny a także wspomnianej wyżej farmacji, który opiera się na studiowaniu działania lekarstw na ludzki organizm.s-hero.pl Można mówić o tym, iż jest to nauka badająca mechanizmy wpływania medykamentów na człowieka.

Dyscypliny związane z farmacją: Farmakologia
Pobrane: pliki.rynekzdrowia.pl

Analizowane są również skutki, jakie one wywołują w pracy poszczególnych narządów wewnętrznych, jak i ogólnie w organizmie. Podstawowym kierunkiem farmakologów jest zgłębianie wiedzy na temat właściwości danych związków chemicznych, substancji oraz ich budowy. Uwaga koncentrowana jest przede wszystkim na tych składnikach, które w danych niepożądanych sytuacjach wywołują określony – pozytywny – wpływ na człowieka. Istotne w farmakologii są reakcje na dane substancje, a także opcja zastosowania danych medykamentów w zwalczaniu schorzeń chorobowych czy też zapobieganiu ich powstawaniu.

Farmakologia opiera się też na wyznaczeniu określonych dawek, w granicach których przyjmowanie leków danej kategorii jest bezpieczne. To także działka farmakologów, aby skonstruować ulotkę na temat konkretnego leku, podając jego skutki uboczne.

opublikował: https://www.iq.pl/oferta/serwery-dedykowane/dodatkowy-sprzet/